Luxor

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/egypt.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Tutanchámonova hrobka

Faraón Tutanchamon, s největší pravděpodobností syn náboženského reformátora Achnatona a jedné z jeho vedlejších manželek, neměl čas vyniknout jako vládce. Na trůn nastoupil jako sedmiletý a zemřel asi na následky zranění hlavy (nevylučuje se ani vražda) o deset let později.

3

Údolí králů

Asi nejznámější pohřebiště egyptských králů leží nedaleko Théb v tzv. Údolí králů. Toto velmi špatně přístupné místo se stalo ideálním místem posledního odpočinku faraónů 18. až 20. dynastie.

0

Chrám v Luxoru

Tento chrám je rovněž zasvěcen bohu Amonovi a najdeme jej v jižní části Théb, zatímco Karnak je v jejich severní části. Oba tyto komplexy byly spojeny Alejí sfing, která vznikla v Pozdním období.

0

Chrámový komplex v Karnaku

Tento monument nebyl budován jako jednoznačně architektonicky promyšlená a provedená stavba, neboť byl budován a rozvíjen po dobu téměř 2 000 let.

0

Luxor

Luxor, Karnak, Veset, Théby. Čtyři názvy označující asi nejvýznamnější místo starověkého Egypta. Původní název byl Veset, ze začátku malé bezvýznamné městečko na Nilu. V roce 1550 př. Kr. se stalo základnou pro osvobozující boj Egypťanů proti Hyksósům.

0
Syndikovat obsah